<<  powrót

2 lipca br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów wojewódzkich konkursu AGROLIGA 2020.

Uroczystość stanowiła zwieńczenie 28. edycji ogólnopolskiego konkursu AGROLIGA, w którym wyróżniani są najlepsi polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.
Honorowym Patronatem AGROLIGĘ 2020 objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dyrektor Generalna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 Lista tegorocznych laureatów:

KATEGORIA ROLNICY

Mistrzowie krajowi:
Monika i Piotr Wójcik, Osuchów (województwo mazowieckie)
Małgorzata i Dariusz Zaręba oraz Natalia i Damian Zaręba, Jastrząbka Mała (województwo podlaskie)

I Wicemistrzowie krajowi:
Urszula i Władysław Berezińscy, Tuszynek Majoracki (województwo łódzkie)
Małgorzata i Dariusz Pucer, Pastwiska (województwo warmińsko-mazurskie)

Wicemistrzowie krajowi:
Maria i Jarosław Janowscy, Murczyn (województwo kujawsko-pomorskie)
Kordula i Andrzej Kuźmicz, Stary Uścimów (województwo lubelskie)
Felicja i Dariusz Stachowscy, Łany Wielkie (województwo śląskie)
Anna i Witold Rydzkowscy, Tychowo (województwo zachodniopomorskie)

Laureaci krajowi:
Lilla i Maciej Kaiser, Wiewierz (województwo dolnośląskie)
Jadwiga i Stanisław Kowal, Jabłonów (województwo lubuskie)
Barbara i Józef Filipek, Sechna (województwo małopolskie)
Dominika i Tomasz Kalwa, Baborów (województwo opolskie)
Wioletta i Artur Guzik, Głowienka (województwo podkarpackie)
Marcin Świtała, Knapówka (województwo świętokrzyskie)
Beata i Rafał Andrzejewscy, Strzelce Małe (województwo wielkopolskie)

KATEGORIA FIRMY

Mistrz krajowy:
Zakład Przetwórstwa Mięsnego GROT J. Grot S.J., Starowa Góra (województwo łódzkie)

I Wicemistrz krajowy:
Biogazownia Rypin Sp. z o.o., Rypin (województwo kujawsko-pomorskie)

Wicemistrzowie krajowi:
DAR VIT Dariusz Konarski, Marcinowice (województwo dolnośląskie)
Gospodarstwo Rybackie Pstrąg Ojcowski Magdalena Węgiel, Ojców (województwo małopolskie)
ROLMECH Sp. z o.o., Płońsk (województwo mazowieckie)
NAMYSLO-LANDTECHNIK, Zwiastowice (województwo opolskie)
AGROTECHNIK Wojciech Dzięgielewski, Tafiły (województwo podlaskie)
MARBOJ – Ubój Trzody i Bydła, Przetwórstwo Mięsa Marek Suliga, Nieznanowice (województwo świętokrzyskie)

Laureaci krajowi:
PU-H Roltex Siedliszcze Sp. z o.o., Siedliszcze (województwo lubelskie)
Winnica Pod Lubuskim Słońcem, Łaski (województwo lubuskie)
LEADASER Leszek Jakimowicz, Wólka Krowicka (województwo podkarpackie)
Firma Handlowo-Usługowa Nowpol Sp.j. Leszek i Grażyna Nowak, Żelisławice (województwo śląskie)
Zajazd Tusinek Grzegorz Winiarek, Rozogi (województwo warmińsko-mazurskie)
ROLPOL Sp. z o.o. Bohdan Rataj, Łęczyna (województwo zachodniopomorskie).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

<<  powrót