Głównym celem projektu jest wsparcie grupy liderów adopcji oraz promocja praktyk rolnictwa regeneratywnego w Polsce poprzez przeszkolenie wybranej grupy rolników w zakresie wdrażania praktyk agrotechnicznych, wymiany wiedzy i zdobycia umiejętności z zakresu rolnictwa regeneratywnego, tj. m.in. technik wykonywania zabiegów agrotechnicznych, które mają na celu odtworzenie i utrzymanie potencjału plonotwórczego gleby, zwiększenie bioróżnorodności oraz rozwój zdrowia gleby.
Uczestnikami projektu będzie 30-tu rolników wyłonionych na podstawie kwestionariusza aplikacyjnego. Następnie zostaną przeprowadzone dwudniowe warsztaty tematyczne z zakresu najlepszych praktyk rolnictwa regeneartywnego. Spośród 30-tu uczestników zostanie wybranych 6-ciu rolników, którzy wezmą udział w dalszym etapie projektu – tworzeniu planu poprawy gospodarstwa. Po pomyślnym opracowaniu planu działania dla rolnictwa regeneracyjnego rolnik otrzyma wsparcie w postaci bezzwrotnej dotacji 2 500,00 EUR.
Czas realizacji projektu: lipiec – grudzień 2021 r.
Projekt skierowany jest do rolników z całego kraju z wyłączeniem województwa dolnośląskiego, pomorskiego oraz miasta Warszawa.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Wszelkie koszty związane z udziałem w spotkaniach projektowych (tj. koszty dojazdu, zakwaterowanie, wyżywienie, dydaktyka) pokrywa realizator projektu. Projekt realizowany będzie w formie stacjonarnej oraz zdalnej. O miejscu i terminie spotkań poinformujemy niezwłocznie po ich ustaleniu.
Liczba miejsc jest ograniczona i nie może przekraczać 30 osób w projekcie. O zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie punktacja z kwestionariusz aplikacyjnego. W załączeniu dostępny harmonogram udziału w projekcie.
Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są pod linkiem:
https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/apps/forms/it3STjkR3YApaCyH
Termin zgłoszeń: 30 lipca 2021 r.
Osoba do kontaktu: Justyna Bator, e-mail: j.bator@cdr.gov.pl, tel. 48 365 69 37 .
W załączeni harmonogram realizacji projektu.